Добредојдовте во Штип

Добредојдовте во URBANISTA!

Вашето омилено место во Штип, вашиот омилен хотел за престој во овој мал, но прекрасен град. Со пријателски персонал, удобни соби со многу удобности, не можете да добиете подобро од URBANISTA за вашите потреби.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ


Вашиот најдобар избор

Хотел URBANISTA

Сместен во центарот на Штип, 12 климатизирани соби и три луксузно опремени апартмани со одличен поглед. Соби опремени со телефон, ТВ, WiFi, мини-бар, климатизација, фен и тераса. Хотелот располага со модерен конгресен центар и фитнес центар.

Ресторантот „а ла кард“ и аператив-барот нудат богат избор на национални, како и интернационални специјалитети и широк асортиман на високо-квалитетни вина.


ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ


Пријатни и удобни

URBANISTA Соби

За да бидеш најдобар, секогаш треба да работиш со најдобрите. Токму од оваа причина одбравме комбинација од најдобрите македонски архитекти и најдобриот италијански мебел, за пријатен и удобен престој во URBANISTA.


ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ


Пријатни и удобни

URBANISTA Ресторан & Бар

Ресторанот „а ла кард“ и аператив барот нудат богат избор на вкусови од целиот свет. Но искуството не би било целосно без добро вино. Запознај го Штип преку добрата традиционална штипска храна.


Кабелска телевизија

Сопствен паркинг простор

Фитнес Центар

Бесплатен супер брз WiFi

Климатизација

Ресторан & Аператив Бар

24 часа собна услуга

Фен во секоја соба

24 часа РецепцијаЗадолжителни удобности

Токму она што Ви треба секој ден

Персоналот на URBANISTA ќе се потруди да ги задоволи сите ваши потреби за време на престојот, покрај основните удобности што ги нуди URBANISTA, секоја соба располага со најдобрите душеци на пазарот со кои ќе се разбудите свежи и наспани.Адреса

Ул. Васил Главинов 16
2000 Штип
Р. Македонија


Телефон

+389 71 210 452


Email

info@urbanista.mkОТКРИЈ ПОВЕЌЕ

Занимливости за Штип

URBANISTA Ве запознава со Астибо, Стипеон, Штип, Македонскиот Чикаго, или Манчестер, Градот под Исарот, градот во кој биле крунисувани пеонските кралеви.

Пастрмајлијата, МакФест, Кежовица, Исарот, Ново Село, Л’џите. Ова е само дел од душата на Штип.No more posts